לטייל קצת אחרת !

שמורת מסיב הרי אילת
JEEPIM.FUN

REELS

טיול ג'יפים באילת ופיקניק זוגי
טיולי ג'יפים באילת פיקניק זוגי ג'יפים סגורים ממוזגים מזגן
טיול ג'יפים לילי באילת בלילה ברקים פיקניק
טיול ג'יפים במדבר אילת הרי אילת JEEPIM.FUN
טיול אילת JEEPIM.FUN פיקניק זוגי במדבר הרי אילת הרים

גלו את שמורת מסיב הרי אילת

לגלות את שמורת הטבע המרתקת ביותר בישראל

4.00

4/5

700 ש"ח

השער הדרומי של מדינת ישראל, נווה מדבר על חוף הים האדום, נקודת מפגש של השמש המדבר והים. עיר של תיירות שמארחת מבקרים מכל העולם. אך אילת היא לא רק עיר נופש, בשולי העיר התוססת הזאת נמצאת אחת משמורות הטבע הגדולות והמרהיבות בישראל. אנחנו מזמינים אתכם לצלול איתנו לתוך המדבר העצום הזה בטיול ג'יפים בנהיגה עצמית ולגלות בעצמכם את שמורת מסיב הרי אילת.

להרגיש על כוכב אחר: טיול בשמורת הרי אילת

שמורת מסיב הרי אילת מייצגים מדבר קיצוני ששוררות בו טמפרטורות גבוהות במיוחד. מקורות המים בשמורה דלים מאוד. שמורת הרי אילת משתרעת על פני כ-415,000 דונם. השמורה משמרת נופי מדבר של סלעי יסוד, המאפיינים את המסיב והם ייחודיים לחבל ארץ זה.

בשמורת הרי אילת נכללים גם אזורים מצפון לנחל שני ובהם בקעת סיירים והרי בשמת. למרות גודלה היחסי והטמפרטורות הקיצוניות השוררות בה שמורת מסיב הרי אילת מאכלסת בתוכה מינים רבים של צמחים ובעלי חיים שהסתגלו לחיים בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

צמחיה ומשקעים

כמות המשקעים הזעומה בהרי אילת מסתכמת בפחות מ-50 מ”מ גשם בשנה. במצב זה מתפתחת צמחייה בעיקר בערוצים, מפני שבערוצים היא זוכה בתוספת מי נגר מהסביבה. הרכב הצמחייה משתנה לאורך הערוץ בהתאם לכמות המים הזמינים. ככל שהערוץ גדול ומפותח יותר, כך מתפתחת בו יותר צמחייה.

כמות המשקעים הזעומה בהרי אילת מסתכמת בפחות מ-50 מ”מ גשם בשנה. במצב זה מתפתחת צמחייה בעיקר בערוצים, מפני שבערוצים היא זוכה בתוספת מי נגר מהסביבה. הרכב הצמחייה משתנה לאורך הערוץ בהתאם לכמות המים הזמינים. ככל שהערוץ גדול ומפותח יותר, כך מתפתחת בו יותר צמחייה, דוגמא טובה לכך הוא צמח הקיסוס שצומח במדבר למרות תנאי המחיה בלתי אפשריים כמעט.

הסטוריה אזורית

רוב ההרים בשמורה קרויים על שם מלכי יהודה השונים. בנוסף אחד ההרים נקרא על שם שלמה המלך, כך גם נחל שלמה העובר לרגליו.
ההר הגבוה באזור קרוי דווקא על שלמו של המלך חזקיה. זאת משום שבתקופת המלך חזקיה נכבש האזור מידי ממלכת אדום, בכך זכה המלך חזקיה בשמו של ההר הגבוה ביותר באזור.

משך הפעילות: משתנה וכוללת איסוף מהמלון.

למי זה מתאים: יחידים או זוגות.

מה להביא לפעילות: מים בבקבוק אישי, כובע, קרם הגנה, נעלים נוחות.

שפות: עברית, אנגלית, ערבית(בתאום),רוסית(בתאום)

נגישות: האטרקציה אינה נגישה

מינימום משתתפים: האטרקציה מיועדת לזוגות או ליחידים.

לשאלות נוספות והזמנות – 052-6339926

אולי יעניין אתכם לקרוא על: טיול ג’יפים באילת לארץ החרדונים, או אולי ג’יפים בנהיגה עצמית שמורה עליונה, תנסו גם את נקודות תצפית בטיולי ג’יפים באילת – המדריך המלא

שתפו

יחד נצרוב לכם זכרונות לכל החיים.

מוכנים לטיול הבא שלכם?

מתלבטים? מלאו את הטופס ונדבר..

Contact Us
First
דילוג לתוכן